Hakkımda

İstanbul’da doğdum. İlkokulu Bayrampaşa Nuri Örs İlk Öğretim Okulu’nda, liseyi Pertevniyal Anadolu Lisesi’nde okudum. Pek başarılı bir lise hayatım olduğu söylenemez. Bununla övünmüyorum tabi 🙂

Yine de Sakarya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandım. Söylemeden edemeyeceğim pek başarılı bir üniversite hayatımda olmadı 🙂 Ama olmaması çok normaldi. Yazılım derslerimi sorunsuz geçerken donanımlarda keyif almadığım için derslere girmezdim, girmeyince de kaçınılmaz sona kendimi alıştırırdım. Ama bir şekilde çalışıp mezun oldum.

Daha önce staj yaptığım HALKBANK ailesinde çalışmak tek hedefimdi. Küçük ölçekli Web Tasarım ve Programlama firmalarında yaklaşık 1 sene boyunca görev aldım. Ardından 2015 yılında HALKBANK BT’de başladığım yazılım geliştirme uzmanlığına devam ediyorum. Başka bir iş arayışımın olmadığını da belirtmek istiyorum.

Okumayı, izlemeyi ve sürekli yeni bir şeyler öğrenmeyi çok severim. Bu blogda da daha önce okuduklarım, izlediklerim, tavsiye ettiklerim gibi bir çok alan olacak. Okuyup hoşuma giden kısa hikayelere de yer vereceğim. Bir de yeni öğrenmeye başladığım fotoğrafçılık ile ilgili tabi 🙂

29.09.2020 tarihinde güncel ve sıfırdan tasarlanıp kodlanmış yeni bir WordPress teması ile tekrar blog hayatına geri döndüm. 2009 yılından itibaren uzun süreler boyunca kendime ait bloglarda yazarlık yapıyordum. Ancak bu sefer tamamen profesyonel olarak ve bir amaç uğruna tekrar başlamaya karar verdim.